Informația este cheia succesului! - OBSERVATORUL NAȚIONAL TV
Informația este cheia succesului! - OBSERVATORUL NAȚIONAL TV

    Mario Camora anunță hegemonia: "Următorii trei ani sper ca tot noi să ieșim campioni!”

    PUBLICAT ÎN

    După al doilea titlu consecutiv ardelenii anunță, prin vocea căpitanului Mario Camora, hegemonia echipei:

     ”Următorii trei ani sper ca tot noi să ieșim campioni”

    CFR Cluj a reușit o performanță destul de greu de egalat în fotbalul românesc din zilele noastre. După titlul cucerit în sezonul 2017-2018, a izbutit să-și păstreze trofeul și în acest campionat.

    La finalul jocului câștigat cu CSU Craiova, scor 1-0, s-a pornit fiesta în Gruia. Fanii au invadat terenul pentru a se bucura alături de favoriți de un nou trofeu câștigat, artificiile au luminat minute bune cerul Clujului, iar terenul au fost udat din plin cu șampanie.

    Euforci și descătușați după meci, clujenii au mărturisit că sunt siguri că este doar începutul unei perioade în care vor domina ”sportul-rege” de la noi. De altfel, căpitanul Mario Camora, ajuns la al treilea campionat câștigat cu echipa din Gruia, spune că în mod expres a semnat un nou contract cu ceferiști pentru a mai aduna medalii de aur.

    ”Sunt fericit și mândru că am avut un stadion plin, a fost un ajutor enorm pentru noi. Am meritat campionatul și ne bucurăm că avem o vacanță liniștită. Am prelungit contractul încă trei ani și sper să mai câștig trei medalii de campion” – Mario Camora, căpitan CFR Cluj.

    ” Ne bucurăm enorm, este al doilea titlu consecutiv, am muncit mult și ne-am dorit să demonstrăm că suntem o echipă puternică. Sper ca și la anul să câștigăm încă un titlu. Nu se compară nimic cu sentimentul pe care-l ai când ridici cupa. Exceptând nașterea fiului meu, este cea mai fericită zi din viața mea” – Andrei Mureșan, fotbalist CFR Cluj.

    ”Am trăit o seară minunată, sunt foare bucuros, am reușit o performanță uriașă. Uităm de toate durerile și neplăcerile din timpul sezonului când câștigăm un campionat, doar ne bucurăm, orice altceva dispare. Este cea mai frumoasă seară din viața mea. Înainte de meci am pus-o pe mama să mute frigiderul, să am loc să înrămez un nou tricou de campion” – Cristi Manea, fotbalist CFR Cluj.

    ”Nu mă gândeam niciodată că o să fiu campion doi ani la rând. Mă bucur că am făcut fericiți atâția oameni. Sper să petrecem până la prânz, este normal după o asemenea performanță. E foarte dulce gustul șampaniei când câștigi campionatul” – Alexandru Păun, fotbalist CFR Cluj.

    Înțepături către FCSB:”Noi petrecem, ei dorm”

    Printre râurile de șampanie au curs și câteva replici acide vizavi de rivalii din campionat. La ”țintă” au fost luați cei de la FCSB, care sperau ca ardelenii să se încurce cu oltenii și astfel titlul să se joace etapa viitoare, ultima, la București.

    ” Noi petrecem, alții dorm că sunt supărați…îl lasăm pe ei să joace, poate mai au șansa să câștige săptămâna viitoare, cât noi suntem în vacanță” – Mario Camora, căpitan CFR Cluj.

    SPONSORIZATE

    Documentele tale sunt în siguranță cu Arhiva Dia

    🛡️ Protejează-ți Documentele Importante 🛡️ Documentele tale sunt în siguranță cu Arhiva Dia. Oferim...

    Descoperă-ți pasiunea pentru mecanică cu Euro Jobs! 

    Visezi să devii un expert în lumea fascinantă a mecanicii de întreținere și reparații...

    SERVICII ARHIVARE DIGITALA A DOCUMENETELOR

    🚀 Transforma haosul din biroul tau intr-o ordine digitala impecabila! 📁 Cu Serviciile noastre de...

    Recâștigă-ți Mobilitatea și Confortul cu Terapia de Decompresie Vertebrală la Centrul Laserterapie Petroșani!

    Elongația sau decompresia vertebrală reprezintă o tracțiune în ax a diverselor regiuni ale coloanei,...

    TE-AR PUTEA INTERESA

    Supărat că am dezvăluit că a luat de la INSEMEX peste 7 miliarde de lei vechi, doar în anul 2018, directorul Găman amenință

    Directorul INSEMEX Petroșani, George Artur Găman, a transmis redacției Observatorul Național, probabil într-o încercare...

    Informarea și conștientizarea negocierilor colective și prevenirea hărțuirii la locul de muncă

    Inspectoratul Teritorial de Muncă Hunedoara informează angajatorii și salariații că, în perioada 08.05.2026 –...

    CSM sesizează Comisia Europeană: „Statul de drept din România este supus unei degradări continue”

    Scrisoare oficială transmisă Ursulei von der Leyen și comisarului european pentru Justiție Consiliul Superior al...